پنجشنبه ۵ آذر ماه ۱۳۹۴
به روزرسانی سه شنبه ۳ شهریور ۱۲:۱۹ ب.ظ
اندازه فونت :  

شکار روباه

مشخصات
محصول سال 1387 ه.ش-2008 م
تولید شده برای شبکه جهانی سحر  با  مشارکت بخش خصوصی
نویسنده فیلمنامه: فتانه یعقوبی
تهیه کننده: سید محسن جاهد
کارگردان: مجید جوانمرد
مدیر فیلمبرداری: سید محسن جاهد
تدوین: حسن ایوبی
طراح هنری: کیوان مقدم
طراح صحنه و لباس: ساراسمیعی
طراح گریم: مهین نویدی
صدابردار: رضااردلان
موسیقی: ناصر چشم آذر
بازیگران: دانیال حکیمی، فرهاد  قائمیان، سام درخشانی، ملیسا مهربان، سیمون باغداساریان،  پوراندخت مهیمن، حامد آقایی، دادا پطروسیان، درو  میناسیان، واروژ  خاچاطوریان، سونیا کاتوزیان، تامارا  درساآراکلیان، آرمن پطروسیان و آغاونی گیوموشیان
خلاصه داستان: "سهراب" و "علی" دو برادر   دانشمند  ایرانی برای  شرکت در  یک کنفرانس علمی بین المللی به  ایروان سفر  می کنند. پایان  این کنفرانس، آغاز آشنایی و دلباختگی  "سهراب" به "ورونیکا" است. پیامدهای این عشق، خانواده "سهراب"، برادرش  "علی" و... بسیاری دیگر را دستخوش فراز  و  فرود      می کند...
زمان:  100 دقیقه
زبان اصلی: فارسی


جشنواره های داخلی
بخش سودای سیمرغ و خارج از مسابقه بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر - 12 تا 22 بهمن  ماه  1387-تهران
سیزدهمین جشن بزرگ سینمای ایران-27 شهریور ماه  1388-تهران/هتل استقلال  تهران
بخش آثار نمايشي اولین جشنواره توليدات راديوها و تلويزيون‌هاي اسلامي - 11تا 13 مهرماه 1388 – تهران/ حسينيه الزهراء سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي
بخش آثار نمايشي دومین جشنواره توليدات راديوها و تلويزيون‌هاي اسلامي - 17 لغایت 20 مهرماه 1389- تهران/ مرکز همایشهای بین المللی صدا و سیما
بخش نمایشی چهارمین جشنواره فیلم پلیس – تیرماه 
1390

بخش نمایشی چهارمین جشنواره فیلم های ضد آمریکایی– آبان ماه 1391

جشنواره  های خارجی
دوازدهمین جشنواره فیلمهای پلیسی مسکو- 21 لغایت 24 آوریل 2010- روسیه / مسکو
نمایش در افتتاحیه هفته فیلم ایران در سینما تک کپنهاگ- 1 لغایت 15 می 2011- دانمارک/ سینما تک کپنهاک
نمایش در نخستین هفته فیلم های ایرانی در پایتخت تونس- 9 لغایت16 دسامبر 2011- پایتخت تونس

  : توفیقات
* راهیابی  به بخش سودای سیمرغ و خارج از مسابقه بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر
* حضور دربخش مسابقه و کاندیدای دریافت جایزه بهترین فیلم سینمایی پلیسی دردوازدهمین جشنواره فیلمهای پلیسی مسکو  و  کاندیدای  دریافت جایزه بهترین بازیگری برای:ملیسا مهربان (نقش منفی)   و   دانیال حکیمی(نقش مثبت)
* برگزیده  بهترین فیلم پلیسی  در بخش فیلم های سینمایی  پلیسی  دوازدهمین جشنواره فیلمهای پلیسی مسکو  و دریافت  تندیس بلورین  و لوح افتخار جشنواره همچنین  تعلق یافتن   جایزه بهترین بازیگر نقش اول منفی زن   جشنواره  به   " ملیسا مهربان" بازیگر نقش ورونیکا
* دریافت جایزه بهترین برنامه نمایشی در بخش آثار تلویزیونی اختتامیه دومین جشنواره تولیدات رادیو و تلویزیونهای اسلامی
* تقدیر قائم مقام رئیس صدا و سیما از تهیه کننده و بازیگر فیلم به خاطر کسب رتبه بهترین فیلم پلیسی و بهترین بازیگر نقش اول منفی زن در جشنواره فیلمهای پلیسی مسکو
* برنامه برگزیده نمایش افتتاحیه هفته فیلم ایران در سینما تک کپنهاگ
* برنامه برگزیده نمایش نخستین هفته فیلم های ایرانی در پایتخت تونس

 

 

اخبار تولیدی
 

" شکار روباه" زیر ذره بین هیئت انتخاب فجر
فیلم سینمایی" شکار روباه" به کارگردانی" مجید جوانمرد" راهی جشنواره بین المللی فیلم فجر شد.
      به گزارش روابط عمومی شبکه جهانی سحر،" سید محسن جاهد" تهیه کننده فیلم سینمایی جدید شبکه جهانی سحر با اعلام این خبر افزود: یک نسخه از فیلم" شکار روباه" که پیش از این" عقرب" نام داشت امروز 14 دی ماه تحویل دبیرخانه جشنواره بین المللی فیلم فجر شد تا توسط هیئت انتخاب برای حضور در جشنواره بیست و هفتم فجر مورد ارزیابی قرار گیرد.
      داستان "شکار روباه" که طی شهریور و مهرماه سال جاری در تهران، ایروان و اصفهان با حضور بازیگرانی چون: دانيال حكيمي، فرهاد قائميان، سام درخشاني، ملیسا مرابان، سیمون باغداساریان، پوراندخت مهیمن، حامد آقایی،دادا پطروسیان، درو میناسیان، واروژ خاچاطوریان، سونیا کاتوزیان،  تامارا درساآراکلیان، آرمن پطروسیان و آغاونی گیوموشیان فیلمبرداری شد، حکایت ماجراهایی است که با ورود زنی به نام " ورونیکا" به زندگی" سهراب آزاد" پژوهشگر ایرانی و برادر دانشمند دیگر ایرانی " علی آزاد" شکل می گیرد، ماجراهایی که با عشق پر شور سهراب به  ورونیکا آغاز و در ادامه به تحولات عمیقی که از قصه این دلباختگی سرچشمه می گیرد منتهی می شود.
       گفتنی است فیلم سینمایی" شکار روباه" خواهان حضور در بخش مسابقه سینمای ایران بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر است. / پایان خبر 

 

 

تاریخ:  87/11/6
شکار روباه در جشنواره فجر
فیلم سینمایی "شکار روباه" به کارگردانی "مجید جوانمرد" و محصول شبکه جهانی سحر در بخش سودای سیمرغ و خارج از مسابقه بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر روی پرده می رود.
    به گزارش روابط عمومی شبکه جهانی سحر، بنا به اعلام دبیرخانه بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر،  فیلم سینمایی "شکار روباه" به کارگردانی "مجید جوانمرد" و تهیه کنندگی "سید محسن جاهد" و محصول شبکه جهانی سحر در کنار فیلم های "زمزمه بودا" به کارگردانی حسین قاسمی جامی و تهیه کنندگی علی اصغر اوجانی ، "موج سوم" به کارگردانی آرش سجادی حسینی به تهیه کنندگی موسسه فرهنگی هنری شهید آوینی، "سایه وحشت" به کارگردانی عماد اسدی و "هرشب تنهایی" به کارگردانی رسول صدرعاملی و به تهیه کنندگی سید کمال طباطبایی در بخش سودای سیمرغ و خارج از مسابقه بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر پذیرفته شد.
   داستان "شکار روباه" که "فتانه یعقوبی" آن را به نگارش درآورده، حکایت ماجراهایی است که با ورود زنی به نام " ورونیکا" به زندگی" سهراب آزاد" پژوهشگر ایرانی و برادر دانشمند دیگر ایرانی " علی آزاد" شکل می گیرد، ماجراهایی که با عشق پر شور سهراب به  ورونیکا آغاز و در ادامه به تحولات عمیقی که از قصه این دلباختگی سرچشمه می گیرد، منتهی می شود.
   در اثر جدید "مجید جوانمرد"،  بازیگرانی چون: دانيال حكيمي، فرهاد قائميان، سام درخشاني، ملیسا مهربان، سیمون باغداساریان، پوراندخت مهیمن، حامد آقایی، دادا پطروسیان، درو میناسیان و واروژ خاچاطوریان به ایفای نقش پرداخته اند و فیلمبرداری آن در تهران، اصفهان و ایروان ارمنستان صورت گرفته است.
   بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر از ۱۱ تا ۲۲ بهمن ماه سال جاری در تهران برگزار می شود./ پایان خبر

 


تاریخ: 89/1/14


معرفی" شکار روباه" به عنوان نامزد دریافت جایزه در دو بخش از جشنواره فیلم های پلیسی مسکو
فیلم سینمایی "شکار روباه" ساخته "مجید جوانمرد" و محصول شبکه جهانی سحر - معاونت برون مرزی صدا و سیمای ج.ا.ا. کاندید دریافت جایزه در بخش بهترین فیلم ینمایی پلیسی در دوازدهمین جشنواره فیلم های پلیسی مسکو شد.
به گزارش روابط عمومی شبکه جهانی سحر، فیلم سینمایی"شکار روباه" به کارگردانی "مجید جوانمرد" و محصول شبکه جهانی سحر، در بخش بهترین فیلم های سینمایی پلیسی دوازدهمین جشنواه فیلم های پلیسی مسکو ، کاندید بهترین فیلم سینمایی و نامزد دریافت جایزه شناخته شد.
همچنین در بخش بهترین بازیگران نقش های منفی(Antihero) و مثبت(Hero) این جشنواره، به ترتیب"ملیسا مهربان"(بازیگر نقش ورونیکا) به عنوان بهترین بازیگر نقش منفی و "دانیال حکیمی"(بازیگر نقش علی آزاد) به عنوان بهترین بازیگر نقش مثبت فیلم سینمایی "شکار روباه" نامزد دریافت جایزه از دوازدهمین جشنواره فیلم های پلیسی مسکو معرفی شدند.
"شکار روباه" در ژانر پلیسی-جاسوسی تهیه شده و داستان آن که به قلم "فتانه یعقوبی" به نگارش درآمده، حکایت ماجراهایی است که با سفر "علی" و "سهراب" دو برادر پژوهشگر ایرانی به ایروان برای شرکت در یک کنفرانس علمی آغاز می‌شود. پایان این کنفرانس و آشنایی سهراب با "ورونیکا"، نقطه شروع تحولاتی است که زندگی این دو برادر، خانواده و اطرافیان آنها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
فیلمبرداری "شکار روباه" که در جشنواره بیست و هفتم فجر حضور داشت و سال گذشته در سینماهای کشور نیز اکران شد، در تهران، ایروان (ارمنستان) و اصفهان انجام شده و سید "محسن جاهد" علاوه بر تهیه‌کنندگی، مدیریت فیلمبرداری آن را نیز به عهده داشته است ضمن آنکه دانيال حكيمي، فرهاد قائميان، سام درخشاني، ملیسا مهربان، سیمون باغداساریان، پوراندخت مهیمن، حامد آقایی،دادا پطروسیان، درو میناسیان، واروژ خاچاطوریان، سونیا کاتوزیان، تامارا درساآراکلیان، آرمن پطروسیان و آغاونی گیوموشیان و ... از جمله بازیگرانی هستند که در " شکار روباه" به ایفای نقش پرداخته اند.
گفتنی است، دوازدهمین جشنواره فیلم های پلیسی مسکو از ۲۱ تا ۲۶ آوریل ۲۰۱۰ برابر با یکم تا ششم اردیبهشت ماه ۱۳۸۹ در مسکو برگزار خواهد شد. / پایان خبر


تاریخ: 89/2/5

شکار روباه برنده جایزه بهترین فیلم و بهترین بازیگر نقش منفی زن از جشنواره فیلمهای پلیسی مسکو شد
در دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلمهای پلیسی مسکو، فیلم سینمایی" شکار روباه" محصول شبکه جهانی سحر و به تهیه کنندگی سید محسن جاهد، جایزه بهترین فیلم در بخش فیلمهای سینمایی و نیز جایزه بهترین بازیگر نقش اول منفی زن را از آن خود کرد.
     به گزارش روابط عمومی شبکه جهانی سحر، در مراسم اختتامیه این جشنواره که شب گذشته در مسکو برگزار شد شبکه جهانی سحر – معاونت برون مرزی صدا و سیما که با فیلم سینمایی" شکار روباه" در دوازدهمین دوره برگزاری این جشنواره شرکت داشت، تندیس بلورین به همراه لوح افتخار بهترین فیلم پلیسی در بخش فیلمهای سینمایی جشنواره را به خود اختصاص داد.
  دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلمهای پلیسی مسکو، همچنین جایزه بهترین بازیگر  نقش اول منفی زن را به" ملیسا مهربان" بازیگر نقش" ورونیکا" ی این فیلم سینمایی اعطاء کرد.
    "شکار روباه" که محصول سال 1387 شبکه جهانی سحر  و به تهیه کنندگی سید محسن جاهد و کارگردانی مجید جوانمرد است، در ژانر پلیسی – جاسوسی ساخته شده و توطئه برای حذف فیزیکی دانشمندان هسته ای ایران را در متن داستان خود روایت می کند.
    پیش از این دانیال حکیمی بازیگر نقش" علی آزاد" نیز به عنوان یکی از نامزدهای دریافت جایزه در بخش بهترین بازیگر نقش اول مثبت مرد این جشنواره معرفی شده بود.
    دوازدهمین جشنواره فیلمهای پلیسی مسکو از 21 تا 24 آوریل در مسکو پایتخت روسیه برگزار شد./پایان خبر

 

 

تاریخ: 89/7/21

سه جایزه آثار برتر دومین جشنواره تولیدات رادیو و تلویزیونهای اسلامی برای شبکه جهانی سحر


شبکه جهانی سحر در دومین جشنواره تولیدات رادیو و تلویزیونهای اسلامی با کسب سه عنوان از جوایز آثار برتر دور دوم برگزاری این جشنواره، بیشترین تعداد جوایز این جشنواره را به خود اختصاص داد.
    به گزارش روابط عمومی شبکه جهانی سحر، در مراسم اختتامیه دومین جشنواره تولیدات رادیو و تلویزیونهای اسلامی که عصر روز گذشته در محل مرکز همایشهای بین المللی صدا و سیما برگزار شد، جایزه بهترین برنامه نمایشی در بخش آثار تلویزیونی به فیلم سینمایی" شکار روباه" به تهیه کنندگی سید محسن جاهد و کارگردانی مجید جوانمرد، جایزه بهترین برنامه ترکیبی در بخش آثار تلویزیونی به برنامه" سحر آنلاین" به تهیه کنندگی محمد طیب و کارگردانی سعید دریادل، و همچنین جایزه بهترین پایگاه اینترنتی به مجموعه سایتهای جدید این شبکه که توسط روابط عمومی شبکه جهانی سحر به مرحله اجرا درآمده، به شبکه جهانی سحر اهداء شد.
    در این مراسم که با حضور و سخنرانی مهندس عزت الله ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما و حجت الاسلام والمسلمین علی کریمیان دبیر کل اتحادیه رادیو و تلویزیونهای اسلامی و نادر طالب زاده پژوهشگر و مستند ساز ایرانی و با حضور مدیران و دست اندرکاران شبکه های مختلف تلویزیونی و رادیویی و مؤسسات رسانه ای عضو اتحادیه از جمله مدیران و مسئولان صدا و سیمای ج.ا.ا. برگزار شد، از 29 اثر در چهار بخش آثار تلویزیونی، آثار رادیویی، برنامه های سیاسی و خبر، و پایگاههای اینترنتی تقدیر بعمل آمد که شبکه سحر با سه جایزه، به عنوان پر تعدادترین شبکه به لحاظ آثار برتر در این جشنواره حضور داشت.
    گفتنی است فیلم سینمایی" شکار روباه" که در جشنواره بیست و هفتم فیلم فجر نیز حضور داشت، محصول شبکه جهانی سحر صدا و سیمای ج.ا.ا. است که سال گذشته در سینماهای تهران و شهرستانها اکران شد و در اردیبهشت ماه سال جاری نیز موفق به کسب جایزه "بهترین فیلم سینمایی" و جایزه "نقش اول منفی زن" برای ملیسا مهران بازیگر نقش" ورونیکا"ی این فیلم از دوازدهمین جشنواره فیلمهای پلیسی مسکو شد. / پایان خبر

 

89/8/2

تقدیر از سازندگان آثار برتر شبکه جهانی سحر در جشنواره تولیدات رادیو و تلویزیونهای اسلامی

طی مراسمی با حضور مدیران شبکه جهانی سحر، از تهیه کنندگان و کارگردانان فیلم سینمایی" شکار روباه" و برنامه ترکیبی" دو اثر برگزیده سحر آنلاین" این شبکه در دومین جشنواره تولیدات رادیو  و تلویزیونهای اسلامی تقدیر بعمل آمد.
    به گزارش روابط عمومی شبکه جهانی سحر، در این مراسم که بعداز ظهر یکشنبه و با حضور مهدی مجتهد مدیر این شبکه بین المللی و جمعی از مدیران بخشهای مختلف شبکه برگزار شد از " سید محسن جاهد" تهیه کننده و " مجید جوانمرد" کارگردان فیلم سینمایی "شکار روباه" و همچنین" محمد طیب" تهیه کننده و " سعید دریادل" کارگردان برنامه ترکیبی" سحر آنلاین" به خاطر تلاش ارزنده ایشان در تولید دو اثر یاد شده که موجب احراز عنوان برتر برای شبکه جهانی سحر به عنوان" بهترین شبکه در تولید آثار نمایشی در بخش تلویزیونی" و " بهترین شبکه در تولید برنامه های ترکیبی در بخش تلویزیونی" گردید، تقدیر شد.
    " شکار روباه" که سال گذشته در سینماهای تهران و شهرستانها به نمایش عمومی درآمد عنوان فیلم سینمایی محصول سال 1387 شبکه جهانی سحر است که با دستمایه موضوع برنامه هسته ای ایران و توطئه رژیم صهیونیستی برای حذف فیزیکی دانشمندان هسته ای ایران تولید شده و در جشنواره بیست و هفتم فیلم فجر نیز حضور داشت.
    این فیلم همچنین در " دوازدهمین جشنواره فیلمهای پلیسی مسکو" که اردیبهشت ماه سال جاری در روسیه برگزار شد، جایزه" بهترین فیلم سینمایی پلیسی" و جایزه" بهترین بازیگر نقش اول منفی زن"( برای ملیسا مهربان بازیگر نقش" ورونیکا") را از آن خود کرد.
    برنامه " سحر آنلاین" نیز که دیگر برنامه منتخب شبکه جهانی سحر در دومین جشنواره تولیدات رادیو و تلویزیونهای اسلامی است، برنامه ای با ساختار ترکیبی و محصول سیمای انگلیسی این شبکه است، اقدامی اساسی در قالب برنامه سازی از جانب سرویس انگلیسی زبان شبکه سحر است که آشنایی با زمینه ها، موضوعات، راهها و شیوه های حضور مؤثر مسلمانان و به اشتراک گذاری آثار اسلامی در فضای اینترنت، همچنین معرفی و نمایش نمونه ها و جلوه های موفق این حضور در فضای سایبر را در دستور کار خود دارد و تولید مستمر مجموعه های بعدی آن نیز دراین سیما پیگیری خواهد شد.
همچنین در این مراسم، شیدا اسلامی مدیر روابط عمومی و بهروز ناصری مشاور مدیر شبکه در امور انفورماتیک نیز به خاطر تلاش در زمینه احراز رتبه بهترین پایگاه اینترنتی برای وبسایتهای این شبکه در بخش" پایگاههای اینترنتی" جشنواره تولیدات رادیو و تلویزیونهای اسلامی مورد تقدیر قرار گرفتند.
    از 19 اثر ارسالی شبکه جهانی سحر در دومین جشنواره تولیدات رادیو و تلویزیونهای اسلامی که اختتامیه آن  در روز بیستم مهرماه گذشته، همزمان با چهارمین نشست رؤسای رادیو و تلویزیونهای اسلامی از نقاط مختلف جهان در تهران و نیز برپایی دومین بازار فیلم اسلامی، در مرکز همایشهای بین المللی صدا و سیمای ج.ا.ا برگزار شد 9 اثر به بخش داوری راه یافتند و این شبکه با کسب سه عنوان،" بهترین شبکه در تولید آثار نمایشی در بخش تلویزیونی"،"بهترین شبکه در تولید برنامه های ترکیبی در بخش تلویزیونی" و " بهترین پایگاه اینترنتی"، بیشترین تعداد جوایز این جشنواره را به خود اختصاص داد. / پایان خبر

 

 

 

 


تاریخ: 89/12/25

قائم مقام رئیس صدا و سیما از " شکار روباه" شبکه سحر تقدیر کرد

   قائم مقام رئیس صدا و سیما از تهیه کننده و بازیگر فیلم سینمایی" شکار روباه" شبکه جهانی سحر به خاطر کسب رتبه بهترین فیلم پلیسی و بهترین بازیگر نقش اول منفی زن در جشنواره فیلمهای پلیسی مسکو تقدیر کرد.
   به گزارش روابط عمومی شبکه جهانی سحر، مراسم تقدیر از صاحبان آثار برگزیده صدا و سیمای ج.ا.ا. در جشنواره های بین المللی سال 89 که روز گذشته و با حضور حجت الاسلام و المسلمین موسوی مقدم قائم مقام رئیس صدا و سیما، دکتر حسینی مدیر کل امور بین الملل سازمان و جمعی از تولیدکنندگان آثار جوایز جشنواره های خارجی از بخشهای مختلف سازمان برگزار گردید، از سید محسن جاهد تهیه کننده و ملیسا مهربان بازیگر نقش" ورونیکا" ی فیلم سینمایی " شکار روباه" تجلیل شد.
   این فیلم سینمایی که محصول سال 1387 شبکه جهانی سحر بوده و در ژانر پلیسی معمایی و با رویکرد افشاء توطئه رژیم صهیونیستی در ترور دانشمندان هسته ای ایران تولید شده، اردیبهشت ماه سال جاری، جایزه " بهترین فیلم پلیسی" و " بهترین بازیگر نقش اول منفی زن" دوزادهمین جشنواره فیلمهای پلیسی مسکو را از آن خود کرد.
در "شکار روباه" دانیال حکیمی، سام درخشانی، ملیسا مهربان، پوراندخت مهیمن، فرهاد قائمیان، حامد آقایی، سیمون باغداساریان، دادا پطروسیان، درو میناسیان، واروژ خاچاطوریان و جمعی دیگر از بازیگران ایرانی و ارمنستانی بازی کرده اند و فیلمبرداری آن در ایران و ارمنستان صورت گرفته است.
   شکار روباه در بخش سینمای ایران و خارج از مسابقه بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر نیز حضور داشت و سال گذشته در سینماهای تهران و شهرستانها اکران شد./ پایان خبر

 


تاریخ: 89/12/25

افتتاح "هفته فیلم ایران در دانمارک" با نمایش "شکار روباه" شبکه جهانی سحر
فیلم سینمایی "شکار روباه" شبکه جهانی سحر برنامه برگزیده نمایش افتتاحیه هفته فیلم ایران در سینما تک کپنهاگ خواهد بود.
   روابط عمومی شبکه بین المللی سحر اعلام کرد در این هفته فیلم ایرانی که به همت سفارت جمهوری اسلامی ایران در کپنهاگ و با همکاری موسسه فیلم دانمارک برگزار می شود،"شکار روباه" به عنوان برنامه افتتاحیه نمایش فیلمهای ایرانی در سینما تک کپنهاگ روی پرده خواهد رفت.
   موسسه فیلم دانمارک علت تمایل خود به قرارگرفتن فیلم "شکار روباه" در فهرست نمایش فیلمهای ایرانی در این هفته را ژانر مناسب و حضور یک بازیگر ایرانی-دانمارکی (ملیسا مهربان بازیگر نقش "ورونیکا" در این فیلم) اعلام کرده است.
   "شکار روباه" که محصول سال 1387 شبکه جهانی سحر بوده و در ژانر پلیسی-جاسوسی جای می گیرد، تلاش رژیم صهیونیستی اسراییل در حذف فیزیکی پژوهشگران هسته ای ایران را به تصویر می کشد. این فیلم داستان زندگی دو برادر دانشمند ایرانی به نامهای علی (با بازی دانیال حکیمی) و سهراب آزاد (سام درخشانی) است که با ورود زنی به نام "ورونیکا" (ملیسا مهربان) دستخوش ماجراهایی تلخ می شود.
   فیلمنامه این فیلم سینمایی را فتانه یعقوبی به نگارش درآورده، سید محسن جاهد تهیه کنندگی و مدیریت فیلمبرداری اش را برعهده داشته و مجید جوانمرد نیز کارگردانی آن را به انجام رسانده است.
  "شکار روباه" در ایران در شهرهای تهران و اصفهان و در ارمنستان در شهر ایروان فیلمبرداری شده و علاوه بر حضور در بخش خارج از مسابقه جشنواره بیست و هفتم فیلم فجر، در دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلمهای پلیسی مسکو-2010 نیز جایزه "بهترین فیلم پلیسی" و "بهترین بازیگر نقش اوّل منفی زن" را از آن خود کرده است.
این فیلم همچنین  در سال 2010 جایزه بهترین اثر نمایشی را نیز از دومین جشنواره بین المللی تولیدات اعضاء اتحادیه رادیو و تلویزیونهای اسلامی که اختتامیه آن در تهران برگزار شد ، دریافت نمود و در آخرین روزهای سال 89 از سوی قائم مقام رییس رسانه ملی نیز مورد تقدیر قرار گرفت.
علاوه بر شکار روباه، در هفته فیلم ایران در دانمارک، فیلمهای "کیفر"، "روز سوّم"، "حیران"، "آخرین ملکه زمین"، "بیست" و "طلا و مس" هم اکران خواهند شد.
هفته فیلم ایران، در سینما تک کپنهاگ و از  اوّل تا پانزدهم می 2011( 11 تا 25 اردیبهشت 1390) برگزار می شود./ پایان خبر  

 

تاریخ: 90/2/21
بازيگرنقش ورونیکا در آستانه اکران دوم فیلم سینمایی «شكار روباه»دردانمارک؛
سینمای ایران بازیگران و کارگردانان قوی  بسیاری دارد که کمتر در سطح جهانی شناخته می شوند
سینما تک کپنهاک در حالی «شكار روباه» را در جریان هفته فیلمهای ایرانی در دانمارک اکران کرد كه موسسه فيلم دانمارک علت تمايل خود به قرار گرفتن اين فيلم در فهرست نمايش فيلم‌هاي ايراني در هفته فيلم ايران را ژانر مناسب و حضور يک بازيگر ايراني-دانمارکي یعنی ملیسا مهربان دراین فیلم اعلام کرده بود. اکران اول فیلم سینمایی" شکار روباه" پنج شنبه  شب هفته گذشته صورت گرفت  اکران دوم این در هفته فیلم ایران در دانمارک فیلم  که با همت سفارت ایران در کپنهاک و همکاری موسسه فیلم دانمارک در حال برگزاری است ، نیز شامگاه جمعه خواهد بود .
    مليسا مهربان درباره حضور خود در ايران و بازي در فيلم سينمايي «شکار روباه» می گوید: وقتی برای فيلم «همان روز» به كارگرداني عليرضا اميني به ايران آمده بودم ، محسن جاهد تهیه کننده «شکار روباه»پيشنهاد حضور دراین فیلم را مطرح کرد. البته این پیشنهاد در حالی به من داده شد که پیش از  آن، از ميان گزینه‌های متعددي كه در نظر تيم كارگرداني بود، سه خانم بازیگر ارمنستانی هم به کار دعوت شده بودند.
   وی با بيان اينكه در هنگام ساخت فیلم، نگران آن بودم كه آيا فيلم خوبي ساخته مي شود يا خير،  خاطر نشان کرد: پس از آماده شدن «شكار روباه» براي اولين بار اين فيلم را در جشنواره بين المللي فيلم فجر دیدم و خوشحال شدم وچون «شكار روباه» را از نظر سطح کیفی در جایگاه خوب و بالایی دیدم.
بازیگر نقش "ورونیکا "در فیلم سینمایی" شکار روباه"شبکه جهانی سحردر خصوص تاثیر مثبت نمایش این فیلم در دانمارک با توجه به موضوع آن که تلاش  رژیم صهیونیستی برای حذف فیزیکی دانشمندان هسته ای ایران را به تصویر می کشد ، نیز اظهار امیدواری کرده وگفت:  آشنا شدن هر چه بیشتر قشر هنرمند وسینماگر دانمارک و مردم آن با هنر ، اندیشه و بالاخص سینمای ایران تاثیرات مثبتی در تعاملات فرهنگی بین دو کشور دارد ،ضمن اینکه بر خلاف تصوری که شاید خیلی ها داشته باشند ،بسیاری ازهنرمندان سینمای دانمارک و حتی مردم آن تمایلات ضد آمریکایی و ضد اسرائیلی دارند و دیدن فیلمی از ایران با چنین مضمونی برای آنها بسیار هم جالب و آشنا است و امیدوارم این فیلم در دانمارک آنچنان که شایسته آن است دیده شود . 

 

تاریخ: 24/9/90

حضور آثار شبکه سحر در هفته فیلم ایران در تونس

سه فیلم سینمایی" ستاره سهیل"،" شکار روباه" و " ناسپاس" شبکه جهانی سحر در نخستین هفته فیلم های ایرانی در تونس حضور دارند.
   به گزارش روابط عمومی شبکه جهانی سحر، پایتخت تونس از 18 تا 25 آذرماه میزیان اولین هفته فیلم جمهوری اسلامی ایران با نمایش 27 فیلم ایرانی است که از این میان سه فیلم سینمایی متعلق به شبکه سحر نیز در این رویداد فرهنگی شرکت  دارند.
    رایزنی فرهنگی ج.ا.ا. در تونس، هفته فیلم های ایرانی را با همکاری معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شبکه جهانی سحر و با مدیریت اجرایی مؤسسه امور سینمایی و میراث فرهنگی تونس و در پی سفرهای هنرمندان عرصه فیلمسازی تونس به ایران و با هدف گسترش همکاریهای فیمابین برگزار می کند.
   فیلم سینمایی" ستاره سهیل" که در جریان این هفته به نمایش در می آید اثر کارگردان فقید کشورمان امیر قویدل و به تهیه کنندگی اکبر تحویلیان است که زندگی اویس قرنی صحابی عالیقدر پیامر اکرم(ص) را به تصویر می کشد.
   " شکار روباه" دیگر اثر شبکه سحر نیز موضوع توطئه های رژیم صهیونیستی برای حذف دانشمندان هسته ای را روایت می کند که توسط سید محسن جاهد؛ تهیه و مجید جوانمرد؛ کارگردانی شده است.
    همچنین" ناسپاس" داستانی قرآنی را دستمایه خود قرار داده که احوال قوم بنی اسرائیل و یکی از ماجراهای ایشان را حکایت می کند. این فیلم سینمایی را سید محسن جاهد تهیه کرده است و حسن هدایت عهده دار کارگردانی آن بوده است.
   شبکه جهانی سحر یکی از 5 شبکه تلویزیونی معاونت برونمرزی صدا و سیمای ج.ا.ا. است که در حوزه های موضوعی مختلف نظیر مباحث سیاسی، فرهنگ، اجتماعی، معارفی و ... و نیز قالبهای متنوع خبر، فیلم و سریال، گفتگو محور و ... به تولید پخش برنامه می پردازد./پایان خبر

1391/8/17

شبکه سحر در جشنواره فیلم های ضد آمریکایی شبکه سه، روباه شکار می کند
فیلم سینمایی شکار روباه محصول شبکه سحر، در جشنواره فیلم های ضد آمریکایی شبکه سه سیما به نمایش در می آید.
به گزارش باشگاه خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی شبکه جهانی سحر، این فیلم به تهیه کنندگی سید محسن جاهد و کارگردانی مجید جوانمرد، محصول سال 1387 این شبکه بین المللی است و موضوع محوری داستان آن دسیسه های رژیم صهیونیستی برای ضربه زدن به پیشرفت های هسته ای ایران است.
"شکار روباه" داستان دو برادر به نام های سهراب و علی آزاد را روایت می کند که برای شرکت در یک همایش علمی به ارمنستان سفر می کنند، اما در بازگشت، آشنایی سهراب با "ورونیکا" که خود را یک دورگه ایرانی – انگلیسی معرفی می کند، ماجراهایی عجیب برای آنها را به دنبال خود آورد.....
شکار روباه 18 آبان ساعت 19:00 از شبکه سه سیما پخش می شود./ي

تاریخ آخرین بروزرسانی:29 آبان ماه 1391

Like - 
Comment - 
Share - 
Email - 
Print
تاریخ: ۱۳۹۱/۰۱/۲۴ | دسته بندی: ما و جشنواره ها | بازدید: 2575 | Like: 2